Ulukisafarid

Koos matkajuhiga sõidetakse matkaveokiga GAZ66, retrobussi (PAZ) või matka ATV-ga Toosikannu Loomapargi maadel. Teekonnal külastatakse söödakohti, metsloomadele iseloomulikke elupaiku ning jutustatakse lugusid loomade tegevusest.

Loomavaatluseks sobib kõige paremini suvisel ajal varahommikune aeg, päikesetõusu ajal või õhtupoolik pärast päikseloojangut kui hakkab hämarduma. Sel ajal on metsloomade tegevus kõige aktiivsem ning tõenäosus kohata metslooma oma teekonnal kõige suurem.

Hea õnne korral saame ulukisafari käigus näha ja jälgida põtrade, punahirvede, metskitsede ja väikeulukite tegevust. Rohkem pilte ulukisafarist leiad SIIT!

Riietus tuleks valida vastavalt ilmastikuolule.

Loomavaatlussafari pikkus ca 1 h. Grupi suurus 5-24 inimest.

Hind:
18€ inimene suuremate gruppide korral, al 10 inimest;
180€ min. safari hind veoki või bussiga;
120€ min. safari hind UTV Polarise´ga.

Jalgratastega ulukisafari

Kui matkaseltskonnal on huvi kaunist loodusest vahetult osa saada, siis korraldame Toosikannu Loomapargis ulukisafareid ka jalgratastega.
Nähes metsloomi, saame ratastega vaikselt loomadele lähemale sõita ning jälgida nende toimetusi. Fotohuvilistel on võimalus loomi pildistada.
Jalgrattaga ulukisafari kestvus on orienteeruvalt  2 h ning selle käigus läbitakse 10-13km.

Matka pikkuse valime alati sellise, et keegi safari käigus ülemäära ei väsiks ning jõuaks teistega samas tempos kaasa sõita. Matka vältel sõidame valdavalt kruusakattega teedel.

Alates 5. oktoobrist 2016 on jalgratastega ulukisafarile omistatud EHE märgis. EHE-märgisega tunnustatakse turismitooteid ja –teenuseid, mis lähtuvad rahvusvahelistest ökoturismi põhimõtetest ning aitavad tutvustada Eesti rikkalikku loodus- ja kultuuripärandit.

ehe_logo

Hind: 160€/matk

Maksimaalne grupi suurus 10 inimest.

rattasafari