fbpx
+372 489 8160
Menüü

Hirvesarve käsitöötuba

Tee endale hirve sarvest unikaalne ehe!

Hirve sarvest ehted ja muud tarbeesemed on olnud kasutusel aastasadu ning meie juures on võimalik proovida selle eksklusiivse materjali töötlemist ka omal käel. 

Hirvesarv on taastuv loodusvara, sest hirvlased heidavad oma sarved kevadel maha. 

Hind

25 €/osaleja/tund, 10 kuni 15 inimesele.

Suuremate seltskondade puhul küsi palun pakkumist.

Ettetellimisel pakume teile võimalust lasta oma loomingulisus valla meie käsitöökojas, kus saate juhendaja abiga valmistada endale või kingituseks ainulaadse aksessuaari või suveniiri. Pakume laia valikut protsessi jaoks vajalikke tööriistu ja materjale. Olemas on käsisaed, lintsaag, sammaspuur, lihvimismasin, poleerimiskettad ja muu vajalik. Olemas on ka kaitseprillid ning tolmumaskid. Juhendaja õpetab ja abistab vähekogenud meisterdajaid ohtlike masina kasutamisel.

Kõige tähtsam on hea idee!

Kuna aeg kulub põneva tegevuse juures alati liiga kiiresti, siis on oluline teha veidi eeltööd, otsides veebist(näiteks Pinterest) otsinguga “deer antler crafts”, “antler jewellery” või midagi sarnast. Tuleks mõelda välja, mida soovite teha ja milline see võiks umbes välja näha. Siis kulub ka juhendajal vähem aega ning tulemus saab kindlasti ootuspärasem. Väga suurt projekti ei ole tunniga võimalik valmis teha, küll aga on võimalik tehtud eset kodustes tingimustes täiuseni edasi viimistleda. See võib olla ka plaani osa, sest kui lihvida “haljast” sarve kuni 600 grit ja siis veel näiteks auto poleerpastaga viimistleda, siis saab uskumatult kauni läikega sametise pinna. Pruuni krobelise pinna poleerimiseks on hea kasutada mõne väikese elektritööriista(Dremel vms.) vildist otsikuid.

Oleme igale inimesele arvestanud käsitööks ~7 cm. hirvesarve ja sarvi me kaasa ei müü. 

Mõned ideed:
• võtmehoidja
• käevõru
• sõrmus
• kaelakee ripats
• visiitkaardi hoidja
• hambaorgitops

Töötuba on arvestatud 10 inimese seltskonnale. Suurematele seltskondadele küsi pakkumist!

Hirvesarve töötoale on omistatud EHE märgis.

EHE ehk Ehtne ja Huvitav Eesti on ökoturismi kvaliteedimärgis, millega tunnustatakse loodussõbralikke maapiirkonnas pakutavaid turismiteenuseid. Nagu nimest võib järeldada, iseloomustab EHE märgise pälvinud teenuseid ehedus – need on paikkonna elulaadi, loodust ning kohalikku kultuuri väärtustavad elamused. EHE märgise kandjana kohustub ettevõtja juhinduma ökoturismi põhimõtetest.

Hirvesarv on imeline käsitöömaterjal ja hirve sarvest ehted sobivad nii endale kui kingituseks!

NB! Sarvede korjamine meie territooriumilt ei ole lubatud.

Loe meie punahirvedest SIIT.

Kui soovite olla kursis Toosikannu Puhkekeskuse põnevate uudiste ja pakkumistega, liituge palun uudiskirja saajaks.