+372 489 8160
Menüü
Suitsusaun Kesk-Eestis Järvamaal Toosikannul

Suitsusaun

Suitsusaun on lõõgastus!

Suitsusaun kuulub vaieldamatult meie pärandikultuuri juurde. Eriti hea ja kasulik on nautida saunamõnusid peale matka või mõnda muud aktiivset tegevust. Meile saab jääda ka öömajale näiteks Karupahna puhkemajja või lähedalasuvasse Aidamajja, et ei peaks lõõgastunult enam koduteed ette võtma.  Mõistagi pakume ka toitlustust ja oma menüüs pakume lisaks tavapärasematele roogadele mitmekesist valikut Eesti suurulukite lihast valmistatud roogasid, mis on meie külaliste vaieldamatud lemmikud. Suupistevalikuid serveerime mõistagi ka saunadesse.

Suitsusaun Kesk-Eestis Järvamaal Toosikannu järve kaldal

Suitsusauna rent: 300€

Suitsusaun

Suitsusaunas mõnulemiseks ei pea tingimata väga kaugele sõitma. Meie suitsusaun asub järveäärse ala tagumises servas ning teistest hoonetest veidi eemal. Siin on ruumi kuni 15-le inimesele ja järvepoolsel terrassil on istekohti kaheksale inimesele. Terrassilt viib trepp järve ehitatud ujumissillale, mille otsa teeme talvisel ajal ka jääaugu. Suitsusauna kütame soojaks vastavalt kliendi soovile ja seda pole võimalik hiljem ise juurde kütta. Põhjus on lihtne – suitsusaunal puudub korsten. Pesemine toimub suitsusauna leiliruumis kausiga nagu muistsetelgi aegadel. Välikäimla asub saunast eraldi, kümmekond meetrit eemal. 

Suitsusaun on ehe näide meie sajandite pikkusest saunatraditsioonist ning annab saunalistele võimaluse nautida saunarõõme nii, nagu seda tegid meie esivanemad. Võrumaa saunakombestiku näitel on see lisatud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Veel 19. sajandil olid kõik talusaunad suitsusaunad, ja kus sauna polnud, seal pesti end rehetoas.

Sauna rent Saunatee klientidele

Saunatee ei ole tee või marsruut vaid selle liikmeks olek eeldab saunakultuuri tundmist ning soovi seda oma oskustega edasi anda. Toosikannu Puhkekeskus on ühinenud Saunatee ühendusega, kuhu kuuluvad erinevad saunad üle Eesti. Saunatee saunades on garanteeritud, et saunafänn saab häid ja kvaliteetseid saunaelamusi. Oleme mõelnud nii  seltskondadele kui ka peredele ning Toosikannu Puhkekeskuses on võimalik saunamõnusid nautida mitmes erinevas saunas. 

Toosikannu Puhkekeskuse suitsusaun ja ka teised saunad on saunateelisele tavahinnast 30% soodsamad. Allahindluse saamiseks tuleb esitada Saunatee pass. Saunatee passi saab hankida saunateele kuuluvatest ettevõtetest ja Eesti Maaturismi Ühingust.

Leidke meie saunade seast sobiv ja tulge külla!

Kui soovid olla kursis Toosikannu Puhkekeskuse põnevate uudiste ja parimate pakkumistega, registreeru SIIN!