fbpx
+372 489 8160
Menüü
Suitsusaun Kesk-Eestis Järvamaal Toosikannul

Suitsusaun

Suitsusaun nüüd ka koos saunameistriga!

Suitsusaun kuulub vaieldamatult meie pärandikultuuri juurde. Eriti hea ja kasulik on nautida saunamõnusid peale matka või mõnda muud aktiivset tegevust. Meile saab jääda ka öömajale näiteks Karupahna puhkemajja või lähedalasuvasse Aidamajja, et ei peaks lõõgastunult enam koduteed ette võtma.  Ettetellimisel pakume ka toitlustust ja oma menüüs pakume lisaks tavapärasematele roogadele mitmekesist valikut Eesti suurulukite lihast valmistatud roogasid, mis on meie külaliste vaieldamatud lemmikud. Saunadesse serveerime ka hõrke saunasuupisteid.

Meie suitsusaun asub järveäärse ala tagumises servas ning teistest hoonetest veidi eemal. Siin on ruumi kuni 15-le inimesele ja järvepoolsel terrassil on istekohti kaheksale inimesele. Terrassilt viib trepp järve ehitatud ujumissillale, mille otsa teeme talvisel ajal ka jääaugu. Suitsusauna kütame soojaks vastavalt kliendi soovile ja seda pole võimalik hiljem ise juurde kütta. Põhjus on lihtne – suitsusaunal puudub korsten. Pesemine toimub suitsusauna leiliruumis kausiga nagu muistsetelgi aegadel. Välikäimla asub saunast eraldi, kümmekond meetrit eemal. Saunalinad palume külalistel kaasa võtta, majutujad saavad kasutada toas leiduvaid.

Suitsusaun Kesk-Eestis Järvamaal Toosikannu järve kaldal

Suitsusauna rituaal

Suitsusaunas viibimine on palju enamat kui pelgalt lõõgastus – see on samm tagasi aega, kus meie esivanemad kogesid saunaskäiku kui sügavalt isiklikku ja vaimset kogemust. Saunaelamus suitsusaunas on ainulaadne kogemus, mis ühendab sind nii looduse, ajaloo kui ka oma hingega. Rituaali käigus hellitame meeli aromaatsete saunavihtade pehme puudutusega, toidame nahka niisutava meega ja kostitame end rahustava taimeteega, luues ühtaegu naudinguterohke ja lõõgastava elamuse.

Suitsusaunas saad osa saunarõõmust nii, nagu seda kogesid meie esivanemad. Saunaskäigu ajal toimub sulandumine looduse, traditsioonide ja hingega. Suitsusauna elamus sobib ideaalselt korraga 3-6 inimesele (kestvus ~ 2-3h), suurema rahvahulga korral pikeneb saunaelamuse aeg.

Vaata ka: TV3 Uudised/Allan Muuk: Otse saunalavalt: milliseid uusi elamusi pakutakse suitsusaunas?

Suitsusaun on ehe näide meie sajandite pikkusest saunatraditsioonist ning annab saunalistele võimaluse nautida saunarõõme nii, nagu seda tegid meie esivanemad. Võrumaa saunakombestiku näitel on see lisatud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Veel 19. sajandil olid kõik talusaunad suitsusaunad, ja kus sauna polnud, seal pesti end rehetoas.

Suitsusauna rent: 300€

Suitsusaun koos leilirituaaliga: 830€

Riigipühadel erihinnad.

Kui soovite olla kursis Toosikannu Puhkekeskuse põnevate uudiste ja pakkumistega, liituge palun uudiskirja saajaks.