fbpx
+372 489 8160
Menüü
Räätsamatkad Kesk-Eestis Pidapa või Kastna rabas-Toosikannu

Räätsamatkad

Räätsamatkad ehk rabamatkad on saavutanud suure populaarsuse nii kohalike kui ka turistide seas. Meile tavalisena tunduvad sood ja rabad on tõeliseks eksootikaks neile, kelle kodumaal on need juba hävinud. Räätsade vanuseks pakutakse tavaliselt umbes 6000 aastat, aga teisalt  arvatakse, et räätsad olid olemas juba ammu enne suuski, mille vanuseks loetakse juba tervelt 8000 aastat. Seega kumb oli enne, suusk või rääts?

On selle paarituhande aastaga kuidas on, aga matkata peab saama ning keha ja vaimu turgutamiseks on paremat viisi raske kõrvale panna. Vaikus, rahu ja loodus.

Toosikannu räätsamatkad toimuvad Pidapa või Kastna rabas, mis asuvad siit ca 10km kaugusel. Matkatakse koos asjatundliku matkajuhiga 2-3h. Just matkajuht oskab su tähelepanu juhtida kohtadele, millest ise minnes ehk mööda astuksid. 

Kastna raba on rohkete laugaste ja lummava rabamännikuga Ida-Eesti tüüpi raba.

Pidapa raba on vähemate laugastega ja rohkem metsasem raba. Pidapa raba on osa Linnumängu kaitsealast.

Räätsamatka käigus uuritakse, milliseid looma- ja taimeliike rabas kohata võib ning nauditakse vahelduvat rabamaastikku. Lisaks saab mõnusa füüsilise koormuse ning korraliku annuse hapnikku, et järgnevad tööpäevad läheksid nagu lennates.

Riietus tuleks valida vastavalt ilmale ja jalanõudeks sobivad kõige paremini ilmastikukindlad matkasaapad või kummikud. Kaasas või seljas olgu selline riideese, mis kaitseb ootamatu hoovihma eest ning müts ja jahedamal ajal ka kindad. Ka kergemad jalatsid ja sokid oleks mõistlik kaasa võtta, et matkajalatsid peale matka nende vastu vahetada.

Matkale on võimalik meilt tellida kaasa piknikukorv. Pidapa raba läbiv matk lõpeb puhkekohas, kus on võimalik lõket teha, suppi süüa ning end loodusega koos mõnusalt tunda.

Hinnad

25 € inimese kohta, sisaldab räätsasid. Grupi suurus 10 – 23 inimest.

8 € Räätsapaari rent

Olgu matk kui iganes pikk ja kurnav, meie saunad aitavad lõõgastuda ning loomulikult saab meie juures ka ööbida. Lisaks pakume suurt hulka erinevaid aktiivseid tegevusi ning meie lasketiir on mitmekülgsemaid terves Eestis pakkudes adrenaliinirohket puhkust ka neile, kes püssi kunagi käes pole hoidnud.

Toosikannule tulles ära unusta head tuju 🙂

Kui soovite olla kursis Toosikannu Puhkekeskuse põnevate uudiste ja parimate pakkumistega, registreeruge palun SIIN!