fbpx
+372 489 8160
Menüü

Vene kerisega Saunamaja

SAUNAMAJA ON UUENENUD MÄRTSIS 2024!

Rendi Saunamaja järve kaldal koos saunaelamusega!

Vene saun ja majutus Toosikannu keskuses asuvas Saunamajas sobib nii väiksema sündmuse tähistamiseks kui ka lihtsalt saunamõnude nautimiseks. Saunamajas on Vene kerisega leiliruum ning ruumikas kaminaga puhkeruum, kuhu mahub mugavalt istuma kuni 15 inimest. Saunalavalt avaneb kaunis vaade järvele, kus on talvel avatud jääauk ning võimalik harrastada talisuplust. Rendi hind sisaldab vene kerisega sauna kasutust ja majutust ning saunalinasid 10-le külalisele. Saunamaja teisel korrusel on suur magamisruum 10 madratsikohaga. Meie poolt on olemas tekid, padjad ja voodipesu. Kui seltskond on suurem, siis öömajale saab jääda ka näiteks Karupahna puhkemajja või lähedalasuvasse Aidamajja.  Ettetellimisel pakume ka toitlustust ja oma menüüs pakume lisaks tavapärasematele roogadele mitmekesist valikut Eesti suurulukite lihast valmistatud roogasid, mis on meie külaliste vaieldamatud lemmikud. Saunadesse serveerime ka hõrke saunasuupisteid.

Saunasuupisted Toosikannul

Elamuslikud saunarituaalid saunamajas

Vene kerisega saunamajas saad nautida viharituaali või elamusterohket leilirituaali.
Viharituaali käigus võetakse aega iseendale ja lükatakse kõrvale igapäevased mured. Kuumus ja õrnad löögid vähendavad lihaspingeid ja lõõgastavad keha, samal ajal saunaaroomid ja viha eeterlikud õlid rahustavad meeli, luues rahuliku ja meeldiva atmosfääri. Viharituaal kestab kokku umbes 45 minutit. Elamusterohke leilirituaali käigus tõstab saunameister meelelahutuslikult järk-järgult temperatuuri, toimub vihtlemine ja keha karastamine. Elamusterohke leilirituaal kestab kokku umbes 10-15 minutit, mis on täpselt piisav aeg, et saada saunast kätte kõik, mida võtta on. See nauditav kogemus sobib suurepäraselt igas vanuses inimestele.

Hinnad

Saunamaja rent 400 €

Saunamaja rent koos valitud riuaaliga: 930 €

Saunamaja päeva rent pühade ajal 500 €
23.&24.06., 24.-26.12. ja 31.12-03.01.

Saunamaja rent sisaldab sauna ja ööbimist 10-le ilma hommikusöögita.

Saabumise aeg on kell 14:00 ja lahkumine kell 11:00

Mis imeasi on Vene saun?

Vene kerisega sauna võib nimetada ka “poolsuitsusaunaks”, kuna leil sarnaneb suitsusauna omale, sauna tuleb kütta kaua ja pärast kütmise lõppu juurde kütta ei saa ega tohi. Tuli ja suits käivad läbi kerise ning leili saab visata alles pärast tahmaleili protseduuri. Vene sauna temperatuur on harjumuspärasest Soome saunast madalam(umbes 60-70⁰), kuumus tuleb leili viskamisest ja see teeb ka õhu väga niiskeks. Sauna kütame ise soojaks vastavalt soovitud kellaajale. Vene saun on puuküttega, aga erinevalt suitsusaunast on sellel ka korsten ja seetõttu on suitsu vähem. Kütmise ajal on kerisel kaas peal.

Lisaks on majas dušš ja tualett, olemas on ka külmik ning karastavad joogid saate mugavalt ette tellida. Mõistagi pakume ka toitlustust ja oma menüüs pakume lisaks tavapärasematele roogadele mitmekesist valikut Eesti suurulukite lihast valmistatud roogasid. Erinevad hõrgud ulukiroad on meie külaliste vaieldamatud lemmikud.

Eriti hea ja kasulik on nautida saunamõnusid peale matka või mõnda muud aktiivset tegevust

Mida Toosikannul veel teha?

Ulukisafari ehk loomavaatlus Toosikannu Metsloomapargis on populaarne, põnev ja kordumatu elamus nii suurematele kui väiksematele loodusesõpradele! Metsloomapargi territooriumil kohtad mitmeid Eesti metsades elavaid suur- ja väikeulukeid. Toosikannu Metsloomapargis on lisaks 600 punahirvele leidnud elupaiga põdrad ja metskitsed. Samuti väiksemad ulukid nagu jänesed ja rebased. Matkatranspordiks pakume nõukogudeaegset GAZ veoautot, retrobuss PAZ-i ja tänapäevast 5-kohalist UTV-d.

Talvel korraldame lume olemasolul  mootorsaanimatku, aastaringselt ATV-matku. Meisterdamishuvilistele seltskondadele pakume võimalust tellida Hirvesarve Töötuba ning valmistada hirve sarve tükist endale või kingituseks mõni ehe või unikaalne mälestusese. 

Toosikannu Puhkekeskus on ühinenud Saunatee ühendusega, kuhu kuuluvad erinevad saunad üle Eesti. Saunatee saunades on garanteeritud, et saunafänn saab häid ja kvaliteetseid saunaelamusi. 

Toosikannu Puhkekeskuse saunad ja suitsusaun on saunateelisele tavahinnast 30% soodsamad. Allahindluse saamiseks tuleb esitada Saunatee pass. Saunatee passi saab hankida saunateele kuuluvatest ettevõtetest ja Eesti Maaturismi Ühingust.

Vene saun ja majutus koos aktiivsete tegevuste ja heade suupistetega – see on minipuhkus!

Hüva leili!